شرکت ترانزیتی بین المللی برادران عظیمی بود که در  سال (1371)  پایه گذاری و راه اندازی گردید .

سال 1381 شروع سالی سراسر پرتلاش برای شرکت ترانزیتی و بارچالاني بین المللی برادران عظیمی لمتد محسوب میگردید . به شکرانه همین تلاش و لطف الهی شرکت در این طول یازده سال خود تبدیل به یکی از بزرگ ترین شرکتهای فعال در حمل و نقل کشور شده و دیر نپائید که تبدیل به برندی قابل اتکا و اعتماد شد

ایجــاد و گسترش شعبــات و نمایندگی های در شهر استنبول ترکیه  و شهر هامبورگ جرمني  این امکان را مهیا ساخت تا شرکت ترانزیتی و بارچالاني بین المللی برادران عظیمی بعنوان وزنه‌ای در صنعت حمل و نقل محسوب شده و در اعتلای اهدافی که شاکله شکل گیری آن بوده اثری غیرقابل انکار داشته و همچنان در حال گسترش این نمایندگی‌ها در اکثر مراکز بار کشور می‌باشد .

شرکت حمل و نقل بین المللی برادران عظیمی لمتد(با مسئولیت محدود) از شرکت‌های زیر مجموعه‌ی گروپ شرکتهای برادران عظیمی می‌باشد. این شرکت اولین شرکت ترانزیتی افغانی بوده که ثبت و راجستر حکومت جمهوری مردم چین در شهر ایوو  می‌باشد و در زمینه ارائه خدمات حمل و نقل اموال تجارتی از کشور چین به تمامی نقاط  جهان و به شهر های مختلف افغانستان  فعالیت می‌نماید.

شرکت ترانزیتی و بارچلاني بین المللی برادران عظیمی لمتد با بهره ‌مندی از کارمندان جدید، نیروهای متخصص و کار آزموده و بهره گیری از سیستم های مدرن و تکنولوژی روز دنیا یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در حوزه ترانزیت اموال تجارتی در افغانستان  می‌باشد.